موسسه ایده پردازان ره جوی شریف (دکترین)

موسسه دکترین انجام مقاله
مراحل سابمیت ، پذیرش و چاپ مقاله
مراحل سابمیت ، پذیرش و چاپ مقاله

مشاوره انجام پایان نامه و انجام مقاله دکترین

موسسه علمی پژوهشی دکترین همراه شما وتضمین در پذیرش و چاپ مقالات شما رو به عهده میگیرد.

 

مراحل سابمیت ، پذیرش و چاپ مقاله  :

مجله رو بصورت قطعی انتخاب کنید،انتخاب صحیح مجله نقش تاثیرگزار در پذیرش یا رد مقاله و میزان ارجاع به آن دارد، راهنمای نویسنده رو مطالعه کنید،چندین بار مقاله خود رو بخوانید،از همکاران و دوستان با تجربه خود برای رفع ایرادات احتمالی مقاله کمک بگیرید.مقاله خود رو در چهارچوب مجله تنظیم کنید

 

ارسال مقاله به مجله
 

مجلات ISI، به دو صورت پستی و الکترونیکی ارسال می شود که در حال حاضر بیشتر مجلات ISI، دریافت مقالات را به صورت الکترونیکی به دلیل امن تر و سریع تر بودن، ترجیح می دهند. در ارسال به روش پستی باید علاوه بر نامه همراه، سه تا پنج نسخه از مقاله را پرینت بگیرید و همراه با دیسکت یا CD حاوی متن مقاله، شکل ها و جدول ها به آدرس پستی مجله ISI ارسال کنید. فایل مقاله را به فرمت Word یا PDF تهیه و از جدیدترین ویرایش آنها استفاده کنید. سپس فایل PDF را با دقت بخوانید تا مطمئن شوید تمام حروف، اعداد و نمادها به درستی منعکس شده‌اند. از نمادهای غیر استاندارد استفاده نکنید.پس از ارسال مقاله باید منتظر دریافت نامه اعلام وصول از جانب سردبیر باشید که به پست الکترونیک یا آدرس پستی شما ارسال می شود.


روند بررسی و داوری مقاله:
ممکن است مقاله شما به سرعت از جانب سردبیر مورد پذیرش واقع شود. این اتفاق نادر هنگامی رخ می‌دهد که ایده تحقیقاتی شما واقعاً تازه و جالب باشد اما عمدتاً مقاله پس از غربالگری اولیه و اولویت بندی توسط سردبیر یا هیأت سردبیری مجلات ISI، در اختیار چند داور یا کارشناس قرار می‌گیرد تا به دقت آن را ارزیابی نمایند. داوران موظفند در بازه زمانی که در اختیار دارند، مقاله را نقد و بررسی و نظراتشان را اعلام کنند. معمولاً فرمی در اختیار داور قرار می گیرد تا بر اساس آن، بکر بودن، کیفیت و نقاط ضعف و قوت مقاله را بررسی کند.

      

وضعیت مقاله پس از داوری
آنهایی که تجربه ارسال مقاله دارند می دانند که بعد از داوری مقاله توسط مجلات ISI، ایمیلی دریافت می کنند که مقاله بسته به شرایط مقاله و مجله، با چند حالت روبرو می شوند.وضعیت مقاله پس از تصمیم سردبیر معمولاً به یکی از صورتهای زیر خواهد بود:
 

 • پذیرش برای چاپ
 • پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات جزئی
 • پذیرش برای چاپ پس از اصلاحات کلی
 • بررسی مجدد احتمالی برای چاپ پس از اصلاحات اساسی
 • بررسی احتمالی برای چاپ در قالب نامه به سردبیر یا گزارش کوتاه
 • غیر قابل چاپ
 • اصلاح و بازبینـی مقاله

  : مجلات خارجی نیاز به اصلاح یا رد مقاله را پس از بررسی توسط داوران مجلات ISI ارائه می کنند. ممکن است مقاله شما بدون هیچگونه نیاز به تغییر مورد پذیرش قرار گیرد، اما در اکثر موارد به بازبینی و اصلاح مقاله نیاز پیدا می‌کنید. به این مفهوم که سردبیر مجله با اعلام پذیرش مشروط مقاله، از شما می‌خواهد تغییرات جزئی یا کلی را که براساس نظرات داوران برای شما فهرست گردیده است در مقاله اِعمال کنید تا مقاله‌تان مجدداً بررسی شود. در این صورت معمولاً یک بازه زمانی برای شما تعیین می‌گردد تا اصلاحات مورد نظر را انجام دهید. اگر مدت زیادی از زمان ارسال مقاله می گذرد، مراجع آن را به روز کنید.سعی کنید کار اصلاح را پیش از تمام شدن فرصتی که در اختیارتان گذاشته شده به پایان رسانید.

  پذیرش و چاپ مقاله

   پس از آن که مقاله شما مورد پذیرش قرار گرفت، به خودتان تبریک بگویید. .پس از پذیرش مقاله و پیش از چاپ آن، ویرایش نهایی انجام می شود که گستردگی آن در مجلات ISI مختلف متفاوت است. این ویرایش شامل غلط گیری املایی، اصلاح علائم نقطه گذاری، روان سازی جملات، رفع ابهامات گـرامری، و بررسی بخش هایی است که احتمال خطا در آنها زیاد است (چکیده، قسمتهای آماری، شکل ها، جدول ها و مراجع). در برخی مجلات ISI، برطرف کردن ایرادات از طرف دفتر سردبیر به ویراستار فنی ارجاع می شود. پس از این مرحله، نسخه آماده برای چاپ مقاله در اختیارتان قرار می گیرد تا برای آخرین بار بررسی و آن را تأیید کنید.  رد شدن مقاله

   مقاله شما ممکن است بدون داوری و مستقیماً از جانب سردبیر رد شود. رد شدن سریع مقاله علل مختلفی دارد و همواره به معنای کم ارزش بودن مقاله شما نیست. ممکن است مقاله اصلاً در حیطه علمی مورد علاقه آن مجله ISI نبوده باشد. اگر مقاله شما پس از بررسی توسط داوران و جمع بندی نظرات آنها مردود تشخیص داده شود، سردبیر در قالب یک نامه محترمانه ضمن اعلام این مطلب، نظرات داوران را به شما منعکس می‌کند.از همان روزی که مقاله شما رد شد، دوباره دست به کار شوید. نخست کلیه ایراداتی را که داوران مجله به آنها اشاره کرده اند اصلاح کنید و نظرات داوران را به دقت بررسی کنید و آنها را در مقاله‌تان اعمال نمایید. زیرا به علت تخصصی بودن موضوع، ممکن است مقاله تان پس از ارسال به مجله بعدی، مجدداً در اختیار همان داور یا داوران قرار گیرد. مجله بعدی را با دقت انتخاب کنید.

   

   

  نگران رد شدن مقاله خود نباشید، موسسه علمی پژوهشی دکترین شرایطی رو برای شما فراهم می آورد بدون نگرانی رزومه علمی خود رو با چاپ مقالات و کتاب تقویت کنید .

   

   


  آخرین مطالب
  مراحل سابمیت ، پذیرش و چاپ مقاله   ...
  مراحل هفتگانۀ چاپ کتاب  ...
  موسسه دکترین بهترین موسسه انجام مقاله و مشاوره پایان نامه و انجام تحقیق دانشجویی  با ثبت مجوز رسمی همواره در کنا ...
  موسسه پژوهشی دکترین

  موسسه دکترین از سال 1385 با رویکرد دانش بنیان با هدف ارتقا علمی سطح دانش دانشجویان ، اساتید و محققان داخل و خارج از کشور در حوزه های علوم انسانی ، فنی مهندسی ، علوم پایه و پزشکی  همچنین مدیریت هولدینگ های داخل مرزی و [...]

  مراحل سابمیت ، پذیرش و چاپ مقاله

   

  [...]
  مراحل چاپ کتاب

  مراحل هفتگانۀ چاپ کتاب 

  [...]
  © 2020 Doctorin
  امارامارگیر سایتتقویم و ساعت
  مشاهده آمار وبسایت